Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Травень » 15 » 14 травня 2015 року відбулось засідання координаційної ради
07:32
14 травня 2015 року відбулось засідання координаційної ради

В рамках реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  в Україні потреба реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади не лише назріла, вона – життєво необхідна - вважає голова районної ради Міхненко В.В.

З приводу цього 14 травня 2015 року відбулось засідання координаційної ради – запрошені голови сільських, селищних та міської рад. В ній прийняв участь голова райдержадміністрації Тетерський В.Р.

На порядок денний координаційної ради винесені питання:

  1. Шляхи та методи реалізації реформи місцевого самоврядування.
  2. Оздоровлення дітей.
  3. Організація спів фінансування на добудову районної поліклініки.
  4. Функціонування закладів освіти.
  5. Стан та проведення ремонту закладів культури.

Зокрема, обговорюючи перше питання, Міхненко В.В. – голова районної ради наголосив: «Реформа не робиться заради реформи. У результаті децентралізації для людей дійсно будуть створені кращі умови, ніж вони мають зараз. Усі повинні це розуміти. Якщо, наприклад, сьогодні жителю села аби отримати ту чи іншу послугу треба їхати в район або аж в область, то децентралізація дозволить максимально наблизити послуги до людини, надавати їх на рівні територіальної громади, яка буде сформована. І під це будуть відповідні ресурси. Зокрема, територіальна громада отримуватиме додаткові податкові надходження, ресурси у бюджет, отримає право розпоряджатися землями, як на території, так і за межами населених пунктів, що входять до її складу».

Зазначив, що повномасштабна інформаційно-роз’яснювальна робота є запорукою успішного проведення реформи. І це першочергове завдання кожного керівника місцевої громади.

Тетерський В.Р. – голова райдержадміністрації поділився із учасниками наради своїм баченням щодо основних положень та практичного застосування Методики формування спроможних територіальних громад.

Володимир Романович, зокрема зазначив: «Проведення адміністративно-територіальної та реформи місцевого самоврядування передбачає утворення в рамках держави самостійних одиниць як носіїв місцевого самоврядування, а також надання таким самоврядним одиницям широкого кола прав та повноважень. Маємо добре зрозуміти, що питання реформування систем адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування нерозривно пов’язані. Ефективність вирішення одних питань неодмінно позначається на ефективності вирішення інших»,

 Радомишльщина представила на обласній нараді варіант об’єднання громад. Загалом координаційна рада  відбувалася у формі запитань - відповідей, наступна черга за відповідними розрахунками та роботою з жителями  місцевих громад, а саме, чи спроможні будуть об’єднані громади (за пропозицією місцевих рад) утримуватися та розвиватися.

 Координаційна рада пройшла конструктивно з розумінням важливості винесених на її розгляд питань.

                   

Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 140 | Додав: Ksunija6669 | Рейтинг: 0.0/0