Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Серпень » 6 » БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК В ЛІСІ
11:22
БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК В ЛІСІ

         Радомишльські рятувальники звертаються до мешканців та жителів району, пам’ятайте:  відпочиваючи в лісі, на луках, біля озера, річки, не завдавайте природі шкоди, не порушуйте рівноваги, взаємозв'язків у ній.
         Перш ніж виїхати на відпочинок, необхідно заздалегідь вибрати місце. Слід продумати й проїзд. На деяких річках і озерах моторним човном користуватися заборонено. У лісі, на луках не скрізь можна їздити автомобілем і мотоциклом.
          Намет і вогнище — неодмінна особливість колективного відпочинку в лісі, біля річки. Щоб не ламати гілки дерев, необхідно придбати металеві кілочки і триніг для казана. Розбиваються намет лише з дозволу лісника чи єгеря, які підкажуть найзручніші місця. Самі ви повинні дбати про те, щоб не завдати шкоди природі, не потривожити диких тварин і птахів.
          Не рекомендується розбивати намет на стрімких схилах берегів озер і річок, тому що берег може обвалитися. Любитель вогнища повинен пам'ятати, що влітку і ранньої весни особливо небезпечні лісові й польові пожежі. Розводити вогнища можна лише там, де дозволять єгер, лісник. Користуйтеся вогнищами типу «колодязь», «намет», «зірочка» і обов'язково обкопуйте їх канавкою. Найкращі дрова — соснові, ялинкові: вони горять, рівно, повільно, дають якнайменше іскор. Рубати дерева і ламати гілки заборонено, можна користуватися тільки сушняком. Розвівши вогнище, подивіться, куди летять іскри, знешкодьте їх, а оточуючий ґрунт (на 8-10 м) полийте водою.

 

 

      Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але основною причиною                            виникнення пожеж у лісі є необережність людини. 
Пам'ятайте, що украй небезпечно:
– кидати палаючі сірники, недокурки;
– палити суху траву;
– розводити вогнища;
– залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною шматки тканини.
 

                       Щоб запобігти пожежі рекомендуємо такі правила поведінки в лісі:
       – багаття розпалювати дрібними сухими сосновими і ялиновими гілками, корою, недогарком свічки, трісками тощо;
       – розводити багаття в лісі тільки в спеціально передбачених для цього місцях;
       – перед тим як розпалювати багаття, звільніть місце для нього від нагромадження сушняку, сухої трави або ж обкопайте місце навколо багаття невеликим рівчаком;
     – під час дощу багаття розводити під накриттям з брезенту або плащ-накидки. У суху погоду навколо багаття прибирати суху траву, мох, хвою, щоб запобігти пожежі;
     – перед сном багаття гасять і заливають водою. Якщо потрібно зберегти вогонь, то на ніч призначають чергового або засипають багаття попелом;
     – після відпочинку обов'язково загасіть вогонь, залийте багаття водою, якщо її немає, то розгребіть головешки та подрібніть великі вуглини;
     – не лягайте відпочивати біля багаття - це небезпечно, ви можете обгоріти або й задихнутися;

                              Категорично забороняється розводити багаття на торфовищі.
    
Забираючись додому, погасіть тліючі головешки, закопайте сміття (целофан, скляний посуд заберіть із собою, адже він не розкладається в ґрунті). Хай на місці вашого відпочинку буде чисто — наступного разу сюди прийдуть інші.

 

При виявленій пожежі в лісі  телефонуйте - 101

 

Радомишльський районний сектор

Управління ДСНС України в Житомирській області

 

 

 

Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 126 | Додав: Ksunija6669 | Рейтинг: 0.0/0