Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Квітень » 30 » Дострокова пенсія жінкам.
14:32
Дострокова пенсія жінкам.

Дострокова пенсія жінкам.

 

На сьогоднішній день є актуальним питання призначення дострокової пенсії жінкам. Відповідно до Прикінцевих положень п. 7-2 Закону України  Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ( із змінами, внесеними Законом України від 8 липня 2011 року № 3668-VІ, які набули чинності з 01.10.2011 року) до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. При цьому зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

Тобто для призначення дострокової пенсії обов’язковими умовами є наявність страхового стажу 30 років на момент звернення за призначенням пенсії та звільнення з роботи.

Відповідно до ст. 45 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, зокрема, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Відповідно до ст.. 24 Закону страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Отже, у разі якщо особа, наприклад подала заяву про призначення дострокової пенсії відповідно до п. 7-2 Прикінцевих положень Закону, однак на день звернення не має необхідного 30 – річного стажу, то підстав для призначення їй пенсії не має. При цьому, у випадку якщо зазначена особа згодом укладе договір добровільної участі сплати внесків за періоди, з урахуванням яких у неї буде 30 років страхового стажу , пенсія може бути призначена з дати подання заяви про призначення пенсії та документів, що підтверджують добровільну сплату єдиного внеску.

Підтвердженням факту, що особа не працює, є заява особи з відповідною інформацією, трудова книжка ( при відсутності трудової книжки – заява особи із зазначенням причини її відсутності).

Одночасно, звертаємо увагу, що особи, які звертаються за призначенням пенсії, у разі їх реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності, вважаються працюючими, про що вони повинні обов’язково вказувати у заяві.

Починаючи з 01.10.2011 року правом дострокового виходу на пенсію за віком згідно з п. 7-2 Прикінцевих положень Закону скористалися та звернулися за призначенням такої пенсії до Управління Пенсійного фонду України в Радомишльському районі 104 особи.

 

 

 

Заступник начальника управління                                                    А.П. Комашко

 

Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 254 | Додав: rada | Рейтинг: 0.0/0