Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Липень » 14 » Обговорення виконання рішень судів органами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом внесення відповідних змін до актів цивільного
07:24
Обговорення виконання рішень судів органами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом внесення відповідних змін до актів цивільного

16 червня 2016 року в Радомишльському районному суді Житомирської області проведено круглий стіл з питань обговорення виконання органами ДРАЦС рішень судів по внесенню змін в актові записи цивільного стану. Захід відбувся спільно з працівниками суду та працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Розпочала засідання круглого столу керівник апарату Радомишльського районного суду Грищенко О.В., яка зазначила, що виконання рішень суду є і як невід’ємною частиною права на справедливий суд та показником поваги до держави, оскільки правосуддя вважається таким, що відбулось тільки якщо рішення суду виконане. Реальне виконання рішення суду сприяє втіленню законів у життя та зміцненню їх авторитету, судове рішення за своєю суттю охороняє права, свободи та законні інтереси громадян, окрім того є завершальною стадією судового провадження. Як неодноразово зазначав у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід’ємна частина «судового процесу» для реалізації статті 6 Європейської конвенції з прав людини, якою передбачено виконання судових рішень, які в державах, що поважають принцип верховенства права, не можуть залишатися невиконаними.

Під час заходу обговорювалися найбільш актуальні проблеми, які виникають під час виконання рішення суду в частині внесення відповідних змін в актові записи цивільного стану.

Керівник Радомишльського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Щипанська Л.В. взяла участь у роботі круглого столу з виступом щодо порядку та правил внесення відповідних змін та даних в актові записи цивільного стану. Зауважила, що одним із завдань, покладених Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" на відділи державної реєстрації актів цивільного стану, є внесення змін до актових записів цивільного стану. Документи, що посвідчують важливі факти життя особи, видають відділи реєстрації актів цивільного стану, тому помилки в таких документах можуть завадити громадянам скористатися своїми законними правами.

Зміни до актових записів цивільного стану можуть бути внесені у випадку усиновлення, скасування усиновлення, визнання усиновлення недійсним, визнання та встановлення факту батьківства (материнства), коли при реєстрації шлюбу дружина або чоловік зберегли дошлюбні прізвища та в подальшому вирішили обрати прізвище одного з них як спільне або приєднати до свого прізвища, а також у разі необхідності доповнення або виправлення відомостей, що містяться в актових записах цивільного стану, тощо.

Також зазначила,що внесення змін до актових записів цивільного стану проводиться відповідним відділом державної реєстрації актів цивільного стану лише за наявності достатніх підстав, які підтверджуються документально. В інших випадках питання внесення змін є предметом розгляду суду.

Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану врегульовано згаданим Законом та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 № 55/18793.

Підставою для внесення змін до актових записів цивільного стану є також відповідне рішення суду, постанова адміністративного суду, в яких зазначено, які саме зміни необхідно внести до того чи іншого актового запису цивільного стану.

Радомишльський районний суд Житомирської області

Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 111 | Додав: Ksunija6669 | Рейтинг: 0.0/0