Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Вересень » 6 » Подання прокурора Радомишльського району для розгляду на сесії районної ради
11:10
Подання прокурора Радомишльського району для розгляду на сесії районної ради

                                   Голові районної ради

                                   Тужику В.А. 

 

ПОДАННЯ

про усунення порушень вимог

Кодексу України про надра, іншого

законодавства в галузі гірничих відносин

причин та умов, що їм сприяли

 

Прокуратурою Радомишльського району проведено перевірку щодо додержання вимог Кодексу України про надра, іншого законодавства в галузі гірничих відносин в діяльності Радомишльської районної ради, в ході якої виявлено порушення чинного законодавства.

Статтею 10 Кодексу України про надра передбачено, що до відання сільських, селищних, міських та районних рад на їх території у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законодавчими актами, належить реалізація місцевих програм розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони надр; здійснення контролю за використанням та охороною надр.

Відповідно до ст. 43 Закону «Про органи місцевого самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання, як затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідно району, області, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання; затвердження відповідно районних, обласних бюджетів, внесення змін до них, затвердження звітів про їх виконання; заслуховування звітів голів місцевих державних адміністрацій, їх заступників, керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення місцевими державними адміністраціями делегованих їм радою повноважень.

Статтею 11 Кодексу України про надра передбачено, що державне управління у галузі геологічного вивчення, використання і охорони надр здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, органи влади Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства України.

В Радомишльському районі залягають родовища лабрадориту (кар'єри Мирне, Неражське на території Потіївської сільської ради), білого мармур) (кар'єр в с. Товсте на території Раковицької сільської ради), будівельного каменю (с. Бистріївка) та глиняні кар'єри в селах Веприн, Кичкирі, Велика Рача, Потіївка (ТОВ «Керамік»). Жоден з вищевказаних кар'єрів не працює. Ліцензію на користування надрами жодне підприємство району не отримало.

Перевіркою встановлено, що рішенням сесії Радомишльської районної ради № 181 від 24.10.2012 року затверджено програму розвитку мінерально - сировинної бази Радомишльського району на 2012 - 2015 роки. Жоден із пунктів програми не реалізований, оскільки на сесіях райради не піднімалось питання щодо виділення коштів на реалізацію програми.

Фактично, програма мінерально - сировинної бази району носить формальний характер.

В свою чергу, Радомишльською районною радою не вжито жодних заходів щодо виконання програми  мінерально - сировинної бази Радомишльського району. Останні не володіють інформацією щодо наявності на території району корисних копалин, відповідно будь - яких контроль або ж охорона за використання надр не здійснюється.

Враховуючи те, що неналежне додержання вимог Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та Кодексу України про надра, іншою законодавства щодо охорони та раціонального використання надр Радомишльською районною радою негативним чином може вплинути на охорону навколишнього природного середовища та раціональне використання надр в цілому і може завдати істотної шкоди як інтересам громадян України так і інтересам держави в цілому.

На підставі викладеного, керуючись ст. 23 Закону України „Про прокуратуру",- 

ВИМАГАЮ:

1.   Розглянути подання, вжити невідкладних заходів до усунення порушень Кодексу України про надра, іншого законодавства в галузі гірничих відносин.

2.   Вирішити питання про притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення вимог вказаного законодавства.

3.   Про результати розгляду подання повідомити в прокуратуру Радомишльського району не пізніше 15.09.2013 року з обов'язковим долученням копії наказів про притягнення до відповідальності винних осіб.

У разі залишення посадовою особою без розгляду подання прокурора, а також надання несвоєчасної відповіді на подання, передбачено відповідальність за ст. 185-6 КУпАП 

 

Прокурор Радомишльського району

Радник юстиції                                                                                          Мякішев В.Л. 

 

Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 539 | Додав: rada | Рейтинг: 0.0/0