Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Жовтень » 21 » Про затвердження Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР КРИМ та східних областей України на територію Радомишльського
08:58
Про затвердження Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР КРИМ та східних областей України на територію Радомишльського

УКРАЇНА

 

РАДОМИШЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

Житомирської  області 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Двадцять восьма сесія                                                                                              VІ скликання

Від 24.10.2014р  №  

 

Про затвердження  Програми соціальної

підтримки громадян, які прибувають з АР КРИМ

та східних областей України на територію

Радомишльського району Житомирської області

та сімей військовослужбовців, які беруть участь або

загинули під час проведення антитерористичної операції

 

Розглянувши звернення  управління праці та соціального захисту населення  райдержадміністрації від 08.10.2014р. № 02/2522, з метою приведення у відповідність до законодавства України, відповідно до Законів України «Про  місцеві державні адміністрації», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», Указу Президента України від 21.07.2014 року № 607/2014 «Про часткову мобілізацію»,.  керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  враховуючи розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01.08.2014р.  № 208 « Про сприяння місцевих державних адміністрацій, інших державних органів, органів місцевого самоврядування у проведенні часткової мобілізації», розпорядження голови райдержадміністрації від 01.09.2014 року № 208 «про сприяння у проведенні часткової мобілізації», рекомендації постійної комісії районної ради з питань бюджету та комунальної власності, районна рада:

 

ВИРІШИЛА:

 

            1. Затвердити   Програму  соціальної підтримки громадян, які прибувають з                  АР Крим та східних областей України на територію Радомишльського району Житомирської області та сімей військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час  проведення антитерористичної операції (додається).

            2.  Начальнику  управління фінансів райдержадміністрації (Духніч О.І.) при перевиконанні доходної частини районного бюджету за 2014 рік  передбачити кошти на виконання заходів Програми.

3. Начальнику управління  праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (Волинець О.В.) щомісячно до 10 числа протягом 2014 року  надавати  в районну раду інформацію про виконання заходів Програми.

4. З моменту набрання чинності цього рішення, рішення районної ради від 12.09.2014р  № 402 « Про затвердження  Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР КРИМ та східних областей України на територію Радомишльського району Житомирської області», вважати таким, що втратило чинність.

5.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань  соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури та роботи з молоддю.

 

Голова ради                                                                                                              В.В.Міхненко

 

 

ПРОГРАМА

соціальної підтримки громадян,

які прибувають з АР Крим та східних областей України

на територію Радомишльського району Житомирської області, та сімей  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції

Програма

соціальної підтримки громадян,

які прибувають з АР Крим та східних областей України

на територію Радомишльського району Житомирської області, та сімей  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції

І. Загальна характеристика Програми

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Координаційний штаб з питань розміщення громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО до Радомишльського району Житомирської області та, сім’ї  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції

2.

Дата протоколу про розроблення Програми

Протокол  від 06.08.2014 № 4 координаційного штабу з питань розміщення громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО до Радомишльського району Житомирської області та сім’ї  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції

3.

Розробник Програми

Управління  праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

4.

Співрозробник Програми

 

5.

Відповідальний виконавець Програми

Управління  праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

6.

Учасники Програми

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

7.

Терміни реалізації Програми

2014 рік

7.1.

Етапи виконання Програми (для довгострокових програм)

 

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

Районний бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми (всього)

10, 000 тис. грн.

9.1.

У тому числі бюджетних коштів:

10, 000 тис. грн.

 

з них: коштів обласного бюджету

 

10.

Основні джерела фінансування Програми

Районний бюджет

 

ІІ. Обґрунтування необхідності прийняття Програми

Програма соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР Крим та східних областей України на територію Радомишльського району та сімей  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції  розроблена з метою надання вказаним категоріям громадян грошової допомоги, як таким, що потрапили у важкі життєві обставини, та оплати послуг підприємств, установ, організацій, які приймають на тимчасове поселення громадян і здійснюють оздоровлення дітей.

Станом на 01.10.2014 року на територію Радомишльського району Житомирської області прибув 147 громадянин, з них з АР Крим - 12 чол., східних областей України - 135 чол. За даними сільських рад приймають участь в АТО – 57 чоловік.

Більшість громадян, які прибули на територію району, не отримують пенсії або отримують її у розмірах, що не перевищують прожиткового мінімуму для працездатних осіб, працездатні громадяни до моменту  працевлаштування не мають будь-якої матеріальної підтримки.

Таким чином, в умовах сьогодення, саме зазначені категорії населення потребують підвищеної уваги з боку владних структур, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

За таких обставин Програма спрямована на здійснення соціального захисту громадян, які прибувають на територію району з АР Крим та східних областей України та сімей  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції і потрапили у скрутне матеріальне становище, шляхом надання додаткових соціальних гарантій у вигляді грошової допомоги та оплати послуг підприємств, установ, організацій, які приймають на тимчасове поселення громадян та здійснюють оздоровлення дітей.

 

ІІІ. Мета Програми

Метою Програми є надання грошової допомоги громадянам, які прибувають з АР Крим та східних областей України, та сім’ям  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції  та оплата послуг підприємств, установ, організацій, що приймають на тимчасове поселення вказані категорії громадян та здійснюють оздоровлення дітей.

ІV. Шляхи виконання Програми

Надання грошової допомоги здійснюється відповідно до Порядку використання коштів районного бюджету для здійснення соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР Крим та східних областей України на територію Радомишльського району Житомирської області , та сім’ям  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції, згідно додатку до Програми (додається).

V. Ресурсне забезпечення Програми

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити до виконання Програми

Всього витрат на виконання Програми

 

1

2

Обсяг ресурсів (всього):

10.000 тис. грн.

У тому числі обласний бюджет

 

 

VІ. Очікувані результати

Громадяни, які прибули з АР Крим і східних областей України та сім’ї  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції  і потрапили у складне матеріальне становище, мають отримати грошову допомогу для вирішення своїх першочергових потреб. Оплата послуг підприємств, установ, організацій, які приймають на тимчасове поселення зазначені категорії громадян та здійснюють оздоровлення дітей, дасть змогу забезпечити належні побутові умови громадянам, їх харчування та оздоровлення дітей.

Крім того, реалізація Програми сприятиме зниженню соціальної напруги серед прибулих громадян та сімей  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції.

Розділ VІІ. Система управління та контролю за ходом виконання Програми

Координацію і контроль за ходом виконання Програми здійснює управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Інформація про виконання Програми подається районній раді щомісячно до 10 числа протягом 2014 року.

 

                                                                                                                      Додаток

                                                                                                                     до Програми          

                                                                                                       

Порядок

використання коштів районного бюджету для здійснення соціальної підтримки громадян, які прибувають з Автономної Республіки Крим та східних областей України на територію Радомишльського району Житомирської області та сімей  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції

I. Загальні положення

1.1. Порядок використання коштів районного бюджету для здійснення соціальної підтримки громадян, які прибувають з Автономної Республіки Крим та східних областей України на територію Радомишльського району  та сімей  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції (далі - Порядок) розроблено на виконання Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають у Радомишльський район зі східних областей України та АР Крим, затвердженої розпорядженням голови районної державної адміністрації від 05.08.2014 року № 170.

1.2. Порядок визначає і регулює механізм використання коштів районного бюджету на надання грошової допомоги громадянам, які прибувають до Радомишльського району із східних областей України та із Автономної Республіки Крим та сім’ї  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції (далі – громадяни) та/або відшкодування фактично понесених витрат підприємств, установ, організацій, які приймають на тимчасове проживання громадян та/або здійснюють оздоровлення дітей, які мають постійне місце проживання на тимчасово окупованій території або території проведення антитерористичної операції (далі – заклади).

1.3. Головним розпорядником коштів районного бюджету, що надаються згідно з цим Порядком, та відповідальним виконавцем цієї районної програми є управління праці та соціального захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації.

ІІ. Критерії визначення обсягів грошової допомоги та оплати витрат

 2.1. Громадяни, сім’ї  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції та подають заяви на отримання грошової допомоги,  заклади подають заяви на відшкодування фактично понесених витрат, пов’язаних із тимчасовим проживанням громадян у цьому закладі та/або із оздоровленням дітей, які мають постійне місце проживання на тимчасово окупованій території або території проведення антитерористичної операції, районній державній адміністрації.

2.1.1. Громадянин до заяви на надання грошової допомоги подає:

ксерокопії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації кожного члена сім’ї або ксерокопії інших документів, що посвідчують особу (у випадку втрати паспорту) та ксерокопії свідоцтв про народження дітей;

ксерокопію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті) заявника (у разі наявності).

 2.1.2. Сім’ї  військовослужбовців, які беруть участь або загинули під час проведення антитерористичної операції подають:довідку з місця служби, витяг з наказу або розпорядження

2.1.3. Заклад до заяви на відшкодування фактично понесених витрат подає:

витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

кошторис фактично понесених витрат, пов’язаних із тимчасовим проживанням громадян у закладі та/або із оздоровленням дітей, які мають постійне місце проживання на тимчасово окупованій території або території проведення антитерористичної операції, складений відповідно до підтвердних документів;

список осіб, які тимчасово проживали у закладі та/або дітей, які проходили оздоровлення, із зазначенням періоду проживання та паспортних даних осіб (ксерокопії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації кожного члена сім’ї або ксерокопії інших документів, що посвідчують особу (у випадку втрати паспорту) та ксерокопії свідоцтв про народження дітей).

2.2. Районна державна адміністрація приймає заяви, визначає достовірність викладених в них обставин та сум витрат закладів і супровідним листом за підписом керівника або його заступника щотижнево надає відповідний пакет документів, визначених підпунктами 2.1.1 та 2.1.2. пункту 2.1. цього Порядку, секретарю робочої групи, утвореної при Радомишльській районній державній адміністрації та Житомирській обласній раді відповідно до розпорядження голови Радомишльської районної  державної адміністрації від 09.07.2014 № 150 (далі – робоча група).

2.3. Робоча група проводить розгляд отриманого від районної державної адміністрації  пакету документів та приймає рішення щодо надання грошової допомоги громадянам та/або відшкодування фактично понесених витрат закладам, яке оформляється протоколом. Протокол підписується всіма членами робочої групи, присутніми на засіданні.

Засідання робочої групи вважається правомочним за умови, якщо на ньому присутні не менше 2/3 її членів. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосують більше половини присутніх членів робочої групи.

2.4. Робоча група проводить засідання із розгляду звернень не рідше 1 разу у місяць.

2.5. Рішення щодо надання грошової допомоги громадянам приймається робочою групою індивідуально по кожній особі із врахуванням її сімейного стану та матеріального становища.

Рішення щодо відшкодування фактично понесених витрат закладам приймається із урахуванням кошторису витрат, в який включаються витрати на проживання, харчування, оздоровлення дітей тощо, відповідно до наявних підтвердних документів. Робоча група надає пропозиції щодо розміру відшкодування від фактично понесених витрат.

2.6. Робота, пов’язана з підготовкою документів на розгляд робочої групи, протоколів, повідомлення заявника про прийняте рішення покладається на секретаря робочої групи.

2.7. На підставі протоколу приймається розпорядження голови районної державної адміністрації щодо виділення коштів, яке надається управлінню праці та соціального захисту населення Радомишльської державної адміністрації.

ІІІ. Напрями використання коштів районного бюджету

3.1. Районні кошти спрямовуються управлінням праці та соціального захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації:

 Надання грошової допомоги громадянам,  закладам на відшкодування фактично понесених витрат, пов’язаних із тимчасовим проживанням громадян та/або із оздоровленням дітей, які мають постійне місце проживання на тимчасово окупованій території або території проведення антитерористичної операції;

3.2. Реєстрація бюджетних зобов’язань в управлінні Державної казначейської служби України у Радомишльському районі Житомирської області здійснюється відповідно до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 за № 419/20732.

3.3. Операції, пов’язані з використанням районних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

IV. Звітність, відповідальність та контроль за використанням коштів районного бюджету

4.1. Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації адміністрації бюджетну звітність подає у встановленому законодавством порядку.

4.2. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства  здійснюється в установленому законодавством порядку.

4.3. Учасники бюджетного процесу за порушення бюджетного законодавства несуть відповідальність встановлену законом.

 

 

 

 

 

Категорія: Підготовка до сесії. Проекти рішень | Переглядів: 210 | Додав: Ksunija6669 | Рейтинг: 0.0/0