Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Липень » 28 » Проект Рішення Про звернення депутатів районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голові НКРЕКП щодо тарифної
10:40
Проект Рішення Про звернення депутатів районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голові НКРЕКП щодо тарифної

УКРАЇНА

 

РАДОМИШЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

Житомирської  області 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Сьома  сесія                                                                                VІІ  скликання

05.08.2016 року                                                                        №

 

Про звернення депутатів районної ради до

Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів

України, голові НКРЕКП  щодо тарифної

політики на житлово - комунальні послуги

для населення

 

           Враховуючи звернення громадської організації «Дістало», мешканців району (1700 підписів) та депутата Житомирської обласної ради             Григоровича М.С. щодо зниження тарифів на побутовий газ для населення та інші комунальні послуги, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради з питань бюджету і комунальної власності та соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури та роботи з молоддю, районна рада

 

ВИРІШИЛА :

 

            1. Схвалити текст звернення депутатів районної ради до Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України, голови НКРЕКП щодо тарифної політики на житлово - комунальні послуги для населення (додається).

         

           2. Доручити голові районної ради Потієнку О.Л підписати звернення депутатів районної ради.

 

           3. Надіслати звернення у Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, НКРЕКП.

 

 

Голова ради                                                                                            О.Л. Потієнко

 

 

 

 

                                                                                   Голові Верховної Ради України

                                                 Парубію А.В.

                                                                       Прем’єр Міністру України

                                                     Гройсману В.Б.

                                                      Голові НКРЕКП

                                             Вовку Д.В.

 

Звернення

депутатів Радомишльської  районної ради до Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України, НАРЕКП щодо тарифної політики

на житлово-комунальні послуги для населення

 

Ми, депутати районної ради,  глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася

в районі у зв’язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України 27.04.16 постанови  № 135, згідно з якою з 01.05.16 року  підвищено ціну на газ для населення майже вдвічі та скасовано норму споживання населенням газу за пільговою ціною в опалювальний період.

Підвищення ціни на природний газ вже спровокувало прийняття рішення НКРЕКП щодо підвищення прогнозованих рівнів тарифів на опалення та гарячу воду,  спричинить подальше підвищення цін і тарифів на інші товари і послуги, паливні дрова, брикети, тощо,  а отже - й зростання рівня інфляції.

В умовах зниження рівня заробітної плати, наявної заборгованості з її

виплати, зростання бідності серед працюючого населення, скорочення робочих місць та зростання безробіття, прийняття рішення щодо підвищення ціни на газ і тарифи на житлово-комунальні послуги має супроводжуватися адекватним зростанням доходів громадян, в першу чергу, заробітної плати та індексацій пенсій.

Враховуючи вище зазначене та з метою соціального захисту населення,

запровадження адекватних механізмів реалізації конституційного права громадян на гідний рівень життя, районна рада звертається з пропозиціями щодо невідкладного визначення комплексних заходів соціального захисту населення.

Просимо Верховну Раду України:

           1. Невідкладно провести парламентські слухання з метою обговорення стану забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень в умовах шокового зростання цін і тарифів та формування державної політики доходів населення.

           2. Внести зміни у Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо підвищення розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії до розміру фактичного прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб з перенесенням термінів їх збільшення

з 1 грудня на 1 жовтня 2016 року (до початку опалювального сезону, враховуючи масштабнее підвищення ціни на газ та тарифів на ЖКП).

           3. Внести зміни у Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» щодо зниження порогу індексації з 103 % до 101 % та підвищення розміру доходу, який підлягає індексації, до 2 прожиткових мінімумів.

            4. Внести зміни у Закон України «Про ринок природного газу» стосовно доповнення його нормою щодо спрямування газу, видобутого компаніями «Укрнафта» та «Укргазвидобування», виключно на потреби населення, із запровадженням формули економічно обґрунтованої його ціни з врегулюванням нормативу інвестиційної складової у ціні на газ власного видобутку та контролю за використанням інвестиційних коштів.

          5. Внести зміни у Закон України «Про комерційний облік природного газу» в частині скорочення термінів встановлення лічильників побутовим споживачам та іншим категоріям з 2016 року до 1 січня 2017 року.

          6. Внести зміни у Податковий кодекс України щодо подальшого зменшення ставок рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводів та ПДВ на газ для населення.

           7. Впровадити мораторій на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації в країні, встановити прозорий механізм ціноутворення.

           8. Заборонити нараховувати з 1 липня 2016 та стягувати з населення пеню за несвоєчасну сплату за комунальні послуги.

           9. Заборонити постачальникам тепла, газу, електроенергії виставляти споживачам авансові рахунки за ненадані послуги.

           10. Ухвалити постанову Верховної Ради України № 2597 “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства”.

           11. Від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:

          1) розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, гарячої води електроенергія, водопостачання та водовідведення) для мешканців громади Радомишльського району та області;

          2) негайного перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) з метою подальшого зменшення комунальних тарифів;

          3) відновлення пільгової норми споживання газу для населення та збільшення її до 2400 куб. м на опалювальний сезон.

 

          Звернення прийнято на сьомій сесії районної ради сьомого скликання          05 серпня  2016 року.

            За дорученням депутатів районної ради.

 

 

Голова районної ради                                                                  О.Л. Потієнко

Категорія: Підготовка до сесії. Проекти рішень | Переглядів: 168 | Додав: Ksunija6669 | Рейтинг: 0.0/0