Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Червень » 9 » Проект Рішення тридцять другої сесії райради
15:52
Проект Рішення тридцять другої сесії райради

УКРАЇНА

 

РАДОМИШЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

Житомирської  області 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Тридцять друга сесія                                                                       VІ скликання

від 12.06.2015р.     №

 

Про звернення депутатів

Радомишльської районної ради

до Верховної Ради України  

 

         Розглянувши звернення  Попільнянської  районної ради Житомирської області від 02.04.2015року № 180/02-14 до районних рад  щодо вирішення питання  закупівельних цін на молоко районна рада відмічає що селяни виробляють близько 80 відсотків молочної продукції, яка продається в магазинах, але власники молокопереробних підприємств маючи право визначати рівень закупівельних цін, поставили селян за межу виживання. Молоко дешевше води. Низькі ціни на молоко від населення ведуть до нерентабельності його виробництва, а це в свою чергу призводить до зменшення поголів’я молочних корів в господарствах населення.

             З метою підтримки сільськогосподарських виробників, керуючись           ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до   ст. 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,  районна рада

 

ВИРІШИЛА :

         1. Підтримати звернення депутатів Попільнянської районної ради Житомирської області (додається).

2. Направити вищеназване звернення до  Верховної ради України.

 

 

Голова ради                                                                                        В.В.Міхненко

 

 

                                                                                      Верховна Рада України

 

 

Звернення Попільнянської районної ради Житомирської області

щодо вирішення питання закупівельних цін на молоко

 

         Ми, депутати Попільнянської районної ради Житомирської області, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася довкола закупівельних цін на молоко.

         Українські селяни виробляють близько 80 відсотків молочної продукції, яка продається в наших магазинах, але результатами їх важкої повсякденної праці, на  превеликий жаль, сьогодні користується невелике коло олігархів, які є власниками молокопереробних підприємств. Встановивши монополію на право визначати рівень закупівельних цін, власники молокопереробних підприємств поставили селян за межу виживання.
         Постає логічне питання: чому, при різкому падінні закупівельних цін на молоко, ціни на готову продукцію молокопереробних підприємств у магазинах не знижуються, а навпаки — зростають? Чи не тому, що олігархи з так званої «молочної мафії», як їх називають самі селяни, хочуть за весняно-літній сезон подвоїти-потроїти свої надприбутки?
         Люди в районі скаржаться на те, що молоко дешевше води. Це вже – крик душі, бо у багатьох селян молоко – єдиний дохід в сім’ї. Низькі ціни на молоко від населення ведуть до нерентабельності його виробництва, а це, в свою чергу, – до зменшення поголів’я молочних корів в господарствах населення району. Якщо і надалі збережеться така тенденція, то селяни почнуть збувати поголів’я молочних корів на м’ясо. За словами мешканців та сільгоспвиробників  району,  їх не влаштовує нинішня ціна на молоко, бо утримання корови складає на рік близько 10 тисяч грн., а віддача – не більше 8 тисяч грн.

         Враховуючи вищезазначене, з метою підтримати сільськогосподарських виробників, зняття соціальної напруги серед населення, просимо негайного втручання в ситуацію на ринку закупівлі молока та ухвалення закону, який би змусив заготівельників та переробників встановити адекватні ціни на молоко.

         Звернення прийнято на тридцять першій сесії районної ради                             VІ скликання 26 березня 2015 року

 

 

За дорученням депутатів районної ради

 

Голова районної ради                                                                  П.А. Боровський

 

 

Категорія: Підготовка до сесії. Проекти рішень | Переглядів: 139 | Додав: Ksunija6669 | Рейтинг: 0.0/0