Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Квітень » 5 » Смітник — не плацдарм для дебатів
08:40
Смітник — не плацдарм для дебатів

Охорона навколишнього середовища — одна із основних проблем сучасності. Чому? Стрімкий темп життя та розвиток новітніх технологій не встигають за ростом людської моралі та розумінням того до чого ми можемо дійти. Проблеми охорони навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації є важливими не лише для всієї України, а в тому числі для нашої Радомишльщини.

Радомишльщина - край зелених лісів, блакитних джерел. І хто раз побував тут , назавжди запам'ятає цю красу.

Але дуже часто натикаєшся на гори сміття , яке вітер розносить по лісах, полях, річках.

Забруднення навколишнього середовища твердими побутовими відходами є актуальною екологічною проблемою нашого району. У навколишні поля та ліси з приватного сектору міста та сіл звозять сміття, яке псує невимовну красу краєвидів. Пошук шляхів виходу з даної ситуації став важливою необхідністю.

По вирішенню даного питання 30 березня в залі засідань райдержадміністрації було проведено нараду керівниками підприємств та установ, директорами шкіл району, сільськими, селищним та міським головами. В роботі наради взяли участь голова райдержадміністрації І.А.Харитончук, голова районної ради В.А. Тужик, перший заступник голови РДА О.П. Прокопенко.


В ході наради було обговорено проблему стихійних смітників навколо міста та сіл Лутівка, Верлок; показано слайди. За підписом голови райдержадміністрації вийшло розпорядження "Про проведення заходів з озеленення та благоустрою населених пунктів району”. Де говориться про проведення місячника із приведення в належний санітарний стан території населених пунктів. Особлива увага була звернута на вивезення побутових відходів сміття, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та ін. До роботи активно включилися органи місцевого самоврядування.

Проблема є і її потрібно вирішувати. Але це не вина влади чи керівництва району. Чистота узбіч залежить виключно від нашої культури, від самих людей. Адже не приїде хтось чужий і не викине сміття від будівництва на шлях Радомишль — Кочерів, не забруднить нашу відому "Криниченьку”. Звичайно, вирішення даної проблеми потрібно шукати в подальших шляхах співпраці жителів населених пунктів, представників влади бізнесу та осередків громади.


Але є ще один шлях — законодавчий. Стаття 152 кодексу про адмінпорушення за порушення правил благоустрою території населених пунктів передбачає штраф громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, а на посадових осіб громадян — суб'єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 гривень. Питання: хто цим буде займатися? Чи не варто зупинитися і замислитись, що ми залишимо своїм нащадкам?

Чому нашому брату важко запам'ятати, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять.


Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 237 | Додав: Ksunija | Рейтинг: 0.0/0