Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Травень » 20 » Зміни до законопроектів щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принцип
10:08
Зміни до законопроектів щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принцип

        Проектом Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій” запропонована комплексна реформа системи пенсійного забезпечення  в Україні. Вона передбачає призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону та скасування спеціальних пенсій (крім військових), наведення порядку та встановлення соціальної справедливості у солідарній системі, запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення, запровадження професійної системи для окремих категорій професій та розвиток недержавного пенсійного    забезпечення. Мета даної реформи полягає у створенні багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплати пенсії з трьох різних джерел: солідарної системи накопичувальної системи та системи недержавного пенсійного забезпечення.

Функціонування солідарної системи потребує удосконалення, так як надмірне навантаження на солідарну систему через невластиві для неї виплати (доплати до мінімального розміру пенсій, фінансування пенсій за вислугу років, удосконалення механізму відшкодування фінансування пільгових пенсій) та інше  спровокувало дефіцит коштів та інші проблеми, які заважають фінансовій стабільності даної системи.

В даному законопроекті передбачено призначення всіх пенсій в одному законі та скасування спеціальних пенсій (крім військових), а також запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Завдання запровадження накопичувальної пенсійної системи полягає у тому, що громадянин бере участь у формуванні власної пенсії, адже, крім страхових внесків у Пенсійний фонд, він також накопичує собі додаткові пенсійні кошти. Це все призведе до поступового зниження тиску на солідарну систему та можливості акумулювання коштів, які в майбутньому підуть на підвищення пенсій.

Накопичувальна система запроваджується з 1 січня 2017 року. Обов”язкові внески для осіб до 35 річного віку, добровільні 36-55 річного віку. Ставка внеску від 2 відсотків в 2017 році, яка кожного наступного року збільшується на 1 відсоток, до досягнення 7 відсотків у 2022 році і подальшої сплати у зазначеному розмірі, при цьому буде знижуватись тиск на фонд оплати праці, який кожного наступного року з 36,5 відсотків знижується на 1 відсоток до досягнення 31,5 відсотків у 2022 році, що буде стимулом для роботодавців платити працівникам легальну заробітну плату.

У майбутньому також буде запроваджено професійну пенсійну систему, мета якої полягає у фінансуванні спеціальних пенсій не з державного бюджету і Пенсійного фонду,  а  безпосередньо за рахунок внесків із заробітної плати працівників. Дана пенсійна система надасть можливість для відновлення фінансової стабільності пенсійної системи. 

 

Управляння пенсійного фонду України

Радомишльському районі

Житомирської області

 

Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 125 | Додав: Ksunija6669 | Рейтинг: 0.0/0