Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Квітень » 30 » Зміни в пенсійному законодавстві
14:34
Зміни в пенсійному законодавстві

    На тлі останніх  подій   однією з актуальних тем  є зарахування  страхового стажу та збереження заробітної плати  особам , яких призвали на військові збори та/або мобілізували.

На період мобілізації, на особливий період, але не довше ніж один рік, за працівниками зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Таку норму запроваджено з 01.01.2014 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014 № 1169-VII. Заробітна плата виплачується за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з від’їздом на збори, а також середня заробітна плата за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітна плата виплачується у звичайні строки, встановлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний. У разі, якщо військовозобов'язаний був призваний зі   щорічної   чи   додаткової   відпустки, за погодженням з роботодавцем відпустки підлягають продовженню після  закінчення  зборів  або  перенесенню  на  інший строк

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1644 виплата середнього заробітку військовозобов'язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями,  в яких працюють  призвані  на  збори громадяни.

Отже трудові відносини, впродовж вищезазначених строків, з такими працівниками не перериваються та зараховується страховий стаж, при умові  сплати підприємством (організацією) страхових внесків.

 

Перший заступник

начальника управління                                                      Н.А.Рудницька

Категорія: Публічна інформація | Переглядів: 242 | Додав: rada | Рейтинг: 0.0/0